Vítejte na stránkách punkové kapely.
Rok 2002 - Porod a narození
Píše se rok 2002, ten magický letopočet, kdy vzniká na barikádách z popelnic hudební uskupení pod názvem ŽUFAN. Kapelu zakládá Tomáš „ŠAMAN“ Mašát (kokrhání a zpěv) spolu s Janem „GURYm“ Vokurkou (škopky), kteří do té doby působili v kapelách KRIZE a NOTOR. Do trojky se přidává virtuóz a multiinstrumentalista Jiří „VLAŠI“ Vlach (basička). Kvinteto dále doplňuje „ČÁPI“ Čáp a „BRACHY“ Bracháček (oba kejtry). Vzniklé hudební těleso se zpočátku orientuje na převzaté skladby od Tří Sester, Visacího Zámku, Poesis, Zóny A, XIII. Století, atd.

Rok 2003 - Dorůstání a poznávání nového
Po několika vystoupeních opouští skupinu oba kytaristé, kteří tíhnou spíše k metalu. Příchodem nového kytarového mága Pavla „PÁJI“ Křivana jsou tak zabité dvě mouchy jednou ranou. Kapela se stále častěji uzavírá do útrob své zkušebny a začíná uskutečňovat své představy a tvoří vlastní písně, které vycházejí z rychlosti a střídání několika málo akordů. Zkrátka ŽUFAN si buduje punkovej ksicht. Duši těmto songům vdechuje dvorní textař a zpěvák Šaman (viz. Sekce TEXTY).

Rok 2004 - Jednou nohou na bedně
ŽUFAN se má čile k světu a brázdí koncertní pódia především Jihlavy a okolí. Vystoupení se odbývají především v kulturních domech a hudebních klubech. Bohužel odchází bassturmator Jiří „VLAŠI“ Vlach a tak se kapela musí na delší dobu obejít bez tohoto nástroje. Krátce na to však do kapely přichází kytarová posila v osobě Bohdana Vysloužila. Žufani tak staví svoji hudbu na kytarových soubojích a sólech Mr. Křivana a Mr. Vysloužila. Kapela nahrává svůj historicky první počin v podobě live koncertu z Májové slavnosti v Lukách nad Jihlavou.

Rok 2005 - Prozatímní vrchol a první album
Skupina zraje jako víno a skvělý rozjezd nezabrzdí ani rošády v sestavě. K nejdéle sloužícímu kytaristovi Pavlu „PÁJOVI“ Křivanovi přichází nový parťák zvaný „KOX“ Bulava, který se chopí dravě a kreativně kytarových rifů. Na postu bassmistra se vystřídá během krátkého období hnedle několik hudebníků – Procházka, Bárta a Fero. Posledně jmenovaný se ujímá pozice basáka na delší čas a je rovněž při natáčení cd. V tomto období rozkvětu a tvůrčí aktivity se podaří ŽUFANu natočit první oficiální album „PŘIPOUTEJ(TE) SE!“ v nahrávacím zařízení zvaném „VENCL HOME STUDIO“. Zároveň je to i doba hektická, protože na nahrávání CD se již nepodílí PÁJA, který je ze služeb ŽUFANU propuštěn. Naopak řady kapely rozšiřuje nový bicman Ivan „IVORY“ Kucarov, jenž u škopků vystřídal Ondru.

Rok 2006 - Vrchol a období temna
Všechny personální změny v loňském roku však skupinou neotřásly. Kapela s úspěchem šíří své 18ti skladbové cd a na jeho podporu vyráží na turné. Slavnostní okamžik křtu alba „PŘIPOUTEJ(TE) SE!“ se odbylo, v netypickém prostředí pro akce tohoto typu, v jihlavské Zezulkárně. Tato akce se vydařila, o čemž hovoří i vysoká návštěvnost. Po úspěchu však dochází k vnitřním rozporům, které vrcholí odchodem kytaristy „KOXE“ Bulavy a bubeníka Ivana „IVORYHO“ Kucarova. Ještě tomuto aktu předchází propuštění basáka FERA. Ten ještě naposledy vystoupí s kapelou na již zmiňovaném křtu. Příčiny vedoucí k rozchodu lze spatřovat v tom, že jednotliví členové kapely ŽUFAN si již nerozumí jak po stránce lidské, tak ani po té hudební.

Rok 2006 II. – Povstání z popela
Kapela se opět po menším ko dává dohromady a probouzí se k novému životu. Kolem posledního mohykána Tomáše „ŠAMANA“ Mašáta se formuje nová sestava. Kytarové riffy a skládání hudby si bere na starost talentovaný David „DEJW“ Tůna a rytmickou sekci zaujímá bicmen Petr „MIK“ Andres. Kapela začíná tvořit nové skladby a ve svém pojetí přitvrzuje. Vzniká tak nový hudební ksicht a podoba skupiny – tzv. mötör punk. Oprášeny jsou však i starší skladby. Žufan zpočátku využívá služeb hostujícího kytaristy „MRCHY“ (Boonker). Do kapely se pak po delší době vrací ztracený syn Pavel „PÁJA“ Křivan, který se nezvykle chopí nezastoupeného nástroje - basy. Je naplánováno podzimní turné a Žufan-i vyrážejí na koncertní štaci.

Rok 2008 - New Žufan

Kolem Tomáše se formuje nová kapela,kytaru uchopil Pavel Číha s novými nápady a za bicí usedl Marek Šemík,kteří v říjnu opouští kapelu a post kytary si bere na starost Lubomír Štefl a bicí Josef(Saly)Bezděkovský.

Rok 2010 - Staronová grupa                              

Tento rok se opět formuje staronová sestava s Pavlem Číhou a Markem Šemíkem. Kapela moc nevystupuje, jelikož chystá opravdu velkou akci a to kulaté osmé narozeniny, které se uskuteční ve velkém stylu.

Rok 2011 - Jediné exluzivní vystoupení

Kapela si dává oddech od koncertování a tak se uskuteční pouze jeden exkluzivní koncert v jihlavském klubu Ježek. Po delší době opět zní punk v Jihlavě a cestu do klubu si našlo před sto punku chtivých posluchačů. Kapela zahrála ve složení Tomáš Šaman, Pavliš(AFT), Kox a Pája.

Rok 2012 - Deset let na scéně

Jubilejní desátý rok existence. Kapela slaví a ke konci roku realizuje výroční šńůru po místech kde dlouho nehrála. V sestavě se objevuje nová tvář Běhy zvaný Houba na baskytaru(Grave Silence).

Rok 2013 - Jede se dál

Rok 2014 - a zase se jede...

Rok 2015 - pořád se jede dál a dál....
Ve složení Rob - basa, Vrzi - kytara, Pavel - bicí, Šaman - zpěv.
 

Děkujeme za návštěvu...Žufan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one